Poštovné

TYPY POŠTOVNÉHO

18. listopadu 2009 v 10:36 | KajuSska
Protože někteří z vás vůbec neví jakými způsoby se dají peníze a výrobky odeslat a který způsob je nejlepší, rozhodla jsem se vám zde udělat takový přehled. V nábídce máte 3 cesty jakými vám můžu poslat výrobek a vy mě peníze :

D R U H Y O D E S L Á N Í V Ý R O B K Ů

OBYČEJNĚ cena : cca 12kč
Do vaší schránky vám příjde úplně obyčejná obálka, uvnitř samozřejmě s výrobkem(y), co jste si objednali :) Tato obálka ale není nijak pojištěna, tutíž se může stát že se ztratí ( ale je to opravdu nepravděpodobné ).
DOPORUČENĚ cena : cca 25kč
Příjde vám dopis, nebo spíše upozornění že máte na poště dopis a jestliže je vám 15 a máte občanku, tak si ho můžete vyzvednout sami. Pokud ne, tak pro to pošlete maminku nebo tatínka, a ti ho na poště vyzvednou. Tato obálka je pojištěná proti ztrátě.
NA DOBÍRKU cena : cca 60kč
Příjde vám upozornění, že máte na poště balíček. Výhoda je v tom, že mi nemusíte žádné peníze posílat předem. Jednoduše příjdete na poštu, zaplatíte, oni vám vydají balíček a je vše vyřešené. Mě totiž posléze ty peníze odešlou.

J A K M I M Ů Ž E T E P E N Í Z E O D E S L A T V Y ?

OBYČEJNĚ
Jednoduše dáte peníze do obálky a odešlete je jako normální dopis
DOPORUČENĚ
Dáte peníze do obálky a odešlete je doporučeně. Tzn. že dopis je pojitěný proti ztrátě
POŠTOVNÍ POUKÁZKA TYPU C
Příjdete na poštu, vyplníte složenku, dáte ji paní(panu) na poště. Mě příjde jen ta složenka se kterou půjdu na poštu a oni mi peníze vydají

...ceník balíků pošty najdete zde a poštovní poukázky typu C tady...
 
 

Reklama